Gimtoji kalba
Gimtųjų žodžių apkabintas,
Aš gyvas kalboje.
Sakau: esi man, kaip žibintas
Pasaulio tamsoje.

Kas moka žodį – randa kelią
Visur ir visada.
Sakau: lietuviška knygelė-
Kaip neregiui lazda.

Kalba gimtoji – kasdieninė
Tu – duona mums esi,
Kai tariam: motina, gimtinė,
Dangus – ir mes visi.
(Just. Marcinkevičius)

Nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d. mūsų mokykloje vyko Lietuvių kalbos dienų užsiėmimai. Per lietuvių kalbos pamokas buvo organizuojama įvairi veikla. Lietuvių kalbos dienų tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją.

5-8 kl. mokiniai puošė jau tradicija tapusį medį su dzūkiškų žodžių užrašais. Taip pat mokiniai dalyvavo Dailyraščio konkurse bei rašė diktantą, tad norime pasidžiaugti raštingiausiais mokiniais mokykloje. I vietą laimėjo 5 kl. mokinys Gabrielius Matas Taraškevičius, II vietą laimėjo 7 kl. mokinė Meida Keršytė ir 8 kl. mokinė Greta Gabriūnaitė, III vieta atiteko 7 kl. mokinėms Austėjai Lapurkaitei ir Nidai Norkutei.

Gražiausiai, dailiausiai rašantys mokiniai: Viltė Mockaitytė 5 kl. mokinė užėmė I vietą, Adrijana Narutytė 5 kl. mokinė  ir 8 kl. mokinė Greta Gabriūnaitė užėmė II vietą , o III vieta atiteko 7 kl. mokinėms Meidai Keršytei  ir Godai Keršytei.

Lietuvių kalbos žinias mokiniai pasitikrino viktorinoje „Mano gimtoji kalba“. Šią viktoriną mokiniams paruošė 7 kl. mokiniai: Aironas Monkevičius, Rokas Tamulevičius, Meida Keršytė ir Dijana Lebedzevičiūtė. Ačiū mokiniams už pagalbą!

Mes mylim savo šalį ir gimtąją kalbą!!!